Nilta – miasto Boga-Wesyra

Lampiony kołysały się w nocnej bryzie sprawiając, że na deskach nadbrzeża tańczyły cienie. Miasto przypominało czarny klejnot migoczący niezliczonymi gwiazdami. Światła ciągnęły się wzdłuż ulic i połyskiwały w oknach budynków, a na wschodzie, za czarnym kształtem pałacu Boga-Wesyra majaczył świt.

Wszystko w jednej chwili zamarło.

Tragarze śpieszący w stronę doków, dostojnicy w kolorowych turbanach, czy zakapturzeni kapłani, wszyscy zamarli na moment oślepieni blaskiem Boga Słońca. Gwiazda zapłonęła ponad pałacem zamieniając kunsztowne zdobienia w płynne złoto, przyćmiewając lampiony i oliwne lampy. Miejscowi zmrużyli oczy, pochylili głowy i podążyli swoją drogą. Jedynie przyjezdni z otwartymi ustami wpatrywali się w złotą kulę ponad pałacem, kiedy tylko przyzwyczaili wzrok do niesamowitego blasku.

Kolejnym obszarem, który opisuję ze szczegółami do podręcznika Ramaru jest Nilta – egzotyczne miasto rządzone przez nieśmiertelnego Boga-Wesyra. Barwna kraina pełna nietypowych praw i zagrożeń, miejsce brutalne, kolorowe, czasem pełne przepychu, a czasem śmierci i zgnilizny.

Podziały na kasty, teokracja, niewolnicy, żywe trupy  – a to wszystko w nieustającym skwarze Boga Słońca. A zimą, kiedy okoliczne krainy toną pod naporem śniegu, na skraju pustyni otaczająćej Niltę porywa się wielki huragan, zwany Rykiem Eadala. Miasto znajduje się stale w jego oku.

Comments (1) »

Dodaj komentarz

XHTML– Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>